CS ▾

Jak navrátit bílým teniskám jejich zářivou bělost?

22. 09. 2020

Není nic nad to vyndat z krabice bílé nové Conversky nebo se poprvé projít v nových bílých VANSkách. Ta vůně nové boty .. není nic lepšího ..a k tomu ta zářivě bílá barva! Jenže pak se v nich párkrát projdete,  a to je hned trochu bláta, trochu prachu, malá stopa trávníku z večerního koncertu,  sluníčko je trochu vyšisuje a zářivá bílá je ta tam. Nedělejte si ale starosti. Máme pro vás tipy, jak se krásně bílé tenisky mohou opět vrátit na scénu :)

Jak vybělit tenisky? U všech níže uvedených metod nezapomeňte začít tím, že měkkým kartáčem odstraníte všechny velké kousky nečistot a odstraníte tkaničky.

1) Praní v pračce
Ano, i tenisky můžete prát v pračce. Aby si ale zachovaly svůj vzhled a tvar, má to svá pravidla. Nastavte pračku na jemný cyklus se studenou vodou. Tkaničky můžete dát oddělené do síťované tašky. Použijte půlku jemného pracího prostředku, ale přidejte jej, až dokud se stroj nenaplní vodou do poloviny. Po dokončení cyklu, vysušte tenisky na vzduchu.

 2) Ruční praní s jedlou sodou
 V malé misce smíchejte 1 lžíci jedlé sody, půl lžíce vody a půl lžíce peroxidu vodíku a vytvořte hladkou pastu.
 Směs jemně kartáčujte ve dvou vrstvách na povrch boty starým kartáčkem na zuby. Nezapomeňte v pastě zamíchat i tkaničky :).
 Položte boty a tkaničky na slunce na 3 až 4 hodiny, nebo dokud pasta nebude suchá a nepraská. Čím jasnější slunce a teplejší počasí, tím bělejší a jasnější budou vaše boty. Přebytečnou pastu odstraňte a tradááá! Hotovo, můžete s opět oslnit krásnými bílými teniskami. 

3) Ruční praní s bělidlem
 Připravte roztok z 1 dílu bělidla na 4 díly vody nebo dle návodu. Namočte do roztoku starý zubní kartáček a poté vydrhněte špinavé části bot.
 Opláchněte kartáč vodou a poté jej udržujte mokrý a vydrhněte skvrny, dokud nezmizí. Intenzitu bělení zvýšíte tím, když boty necháte chvíli na sluníčku.

Teď už jen stačí své nově vybělené boty ukázat světu. Tým Vyper.cz přeje příjemné procházky!