CS ▾

Jak prát zimní kabáty, rukavice a čepice ?

10. 12. 2020

Zimní kabáty, bundy a další doplňky kvůli sezónnímu využití nepereme tak často. Praní větších zimních textílií, jako jsou kabáty, lyžařské bundy a kalhoty se můžeme bát a jejich čištění se tak může dostat na seznam "Za týden se k tomu dostanu". A buďme upřímní, kdo má vůbec čas myslet na praní drobných vlněných doplňků jako jsou rukavice, čepice a šály? 

Často si ani neuvědomujeme, jak znečištěná může naše zimní výbava být. Sníh, pot, sůl - s tím vším se musí naše zimní oděvy poprat. Vyper.cz má pro vás tipy a triky k jejich snadnějšímu praní. 


Jak často byste měli prát zimní kabáty?

Pokud ho nosíte sporadicky, stačí ho vyprat jednou za sezónu. Pokud jej nosíte pravidelně, vyperte ho dvakrát za sezónu. Před uskladněním je třeba zimní kabáty umýt, aby se prodloužila životnost kabátu a zajistila se jeho připravenost na nošení příští zimu.
 

Praní zimních doplňků

Klobouky, rukavice a šály jsou v den praní často ignorovány, protože jsou pravděpodobně zastrčené někde v kapsách kabátu nebo šuplících a snadno se na ně zapomene.
 

Jak prát rukavice, šály a čepice?

Po celé zimní měsíce by rukavice měly být vyprány nejméně třikrát až pětkrát. Pokud nosíte rukavice častěji i v obchodech, určitě je nutné je prát častěji. Stejně jako kabáty mohou i vlněné a kožené rukavice vyžadovat speciální péči, zatímco pratelné textilie lze vyprat standardně v pračce (samozřejmě podle pokynů pracích symbolů). Při jejich praní v pračce je vložte do síťovaného sáčku na prádlo a perte na chladném místě, aby nedošlo k poškození. U kašmírových šátků je pokapejte několika kapkami tekutého mýdla nebo jemného čisticího prostředku a studené vody, aby byl zachován luxusní pocit. 


Praní zimních kabátů, šátků a rukavic může nejen udržet nečistoty a špínu pryč, ale také může pomoci prodloužit jejich životnost, takže je můžete nosit mnoho dalších zim.

Ve Vyper.cz můžete v jedné pračce vyprat až 18kg prádla, a to by bylo aby se vám tam váš kabát nevešel :) Hezkou zimu přeje vyper.cz