CS ▾

Jak zapojit děti do praní?

20. 05. 2020

Naučit děti, jak prát, nemusí být až tak náročné. Vlastně to může být dokonce i zábava, pokud víte, jak na to. Již tříleté děti mohou pomáhat, záleží, jak zvládnou celý proces samostatně. A s čím že vám mohou přesně pomoci?
 1. Třídění prádla 
  V první řadě musíte vysvětlit, proč je třídění prádla důležité a ukázat základní kombinace. Tatínkovo oblíbené trenky obarvené narůžovo se nebudou těšit valnému úspěchu. Poté rozložte několik kusů k roztřídění a nechte pracovat své děti, zatímco je budete sledovat. Nezapomeňte vysvětlit všechny chyby, které dělají a hlavně buďte trpěliví.
   
 2. Volba teploty
  Pří výběru správné teploty, dětem důkladně vysvětlete veškeré možnosti nastavení a také kritéria výběru té nejlepší. Pak je vyzvěte, aby vybrali teplotu sami a pokud to není správné řešení, tak jim vysvětlete důvod a navolte společně tu správnou.
   
 3. Nastavení otáček
  Pro mladší děti může být tato funkce obtížně pochopitelná. Ukažte jim hlavně ty, která používáte nejčastěji. Děti vám budou pomáhat s běžnými oděvy, a na ty většinou stačí nastavení otáček na průměrnou hodnotu.
   
 4. Skládání prádla
  Možná se zdá, že nejtěžším aspektem celého pracího cyklu, je skládání prádla. Poté, co svým dětem ukážete, jak skládat různé oděvy, vyhlašte „olympiádu ve skládání prádla“. Každému dítěti dejte  čisté prádlo s podobným oblečením a nechte děti závodit, aby zjistily, kdo složí pečlivě prádlo jako první. Vítězům i poraženým pak dejte řádnou odměnu. Na výsledcích až tolik nesejde, hlavně, abyste si to všichni společně užili :)
   
Hezké praní přeje Vyper.cz