CS ▾

Pečení vánočního cukroví aneb co s čokoládou, která skončila i na vašem oblečení

26. 11. 2019

Čas adventu se blíží raketovou rychlostí a vy si začínáte v hlavě sumírovat seznam vánočního cukroví: Linecké, perníčky, pracny, vosí hnízda.. A k tomu různé polevy a náplně: ořechová, bílková, kokosová a v neposlední řadě i čokoládová či kakaová. Ty můžou způsobit pěknou neplechu, obzvlášť pokud skončí i jinde než na plechu :), třeba na oblečení.

Jak se elegantně zbavit skvrn od kakaa a čokolády pomocí doma dostupných ingrediencí?
  • Mléko - zdá se to překvapivé, ale opravdu to funguje. Postižené místo potírejte houbičkou namáčenou ve studeném mléce. Skvrny pomalu mizí a po vyprání budou fuč úplně. 
  • Jar nebo čistič na nádobí - dalším jednoduchým a přístupným prostředkem je čistič nádobí. Opět potírejte houbičkou a nechte poté několik minut působit a poté vyperte dle návodu v pračce.
  • Posledním tipem na odstranění je žlučové mýdlo, které funguje spolehlivě i na jiné skvrny jako je například olej, takže se určitě vyplatí ho mít v domácí zásobičce. 

Také záleží na kvalitě pračky, ve které špinavé prádlo perete. V naší samoobslužné prádelně Vyper.cz v Hrazené 10 používáme špičkové spotřebiče, které zatočí s nejednou skvrnou.  

Přejeme vám krásný advent, vyper.cz