CS ▾

Tipy na odstranění skvrn od čokolády a karamelu z oblečení

14. 03. 2020

Ať už se vám čoko-skvrna dostane na tričko od dětí, při vaření nebo se tam zčista jasna objeví při pojídání čokoládového dortíku, žádný stres! Níže pro vás máme jednoduché tipy, jak se skvrn jednoduše zbavit:
 
  • Mléko - zdá se to překvapivé, ale opravdu to funguje. Postižené místo potírejte houbičkou namáčenou ve studeném mléce. Skvrny pomalu mizí a po vyprání budou fuč úplně. 
  • Jar nebo čistič na nádobí - dalším jednoduchým a přístupným prostředkem je čistič nádobí. Opět potírejte houbičkou a nechte poté několik minut působit a poté vyperte dle návodu v pračce.
  • Posledním tipem na odstranění je žlučové mýdlo, které funguje spolehlivě i na jiné skvrny jako je například olej, takže se určitě vyplatí ho mít v domácí zásobičce. 
  • Karamel by měl jít vyprat běžný pracím prostředkem, pokud ale na oděvu přeci jen část karamelu zbyde, pomůže odstraňovač skvrn na bázi enzymů a nebo účinnější prací prášek.

Také záleží na kvalitě pračky, ve které špinavé prádlo perete. V našich prádelnách v Vyper.cz používáme špičkové spotřebiče, které zatočí s nejednou skvrnou.  
Takže můžete mlsat dál, přejeme dobrou chuť :)